Kret

Centrum Kreta

Gry online
Wersja angielska


Kret

Zasady Kreta są bardzo proste. Punkty zdobywa się rozbijając kawałki gruzu (klocki). Rozbicie odłamka powoduje osuwanie się w dół (dzieki grawitacji, oczywiście) klocków, które opierały się na rozbitym kawałku. Gra kończy się w momencie, gdy Kret zostanie przygnieciony. Nie ma drugiego życia!

Do sterowania Kretem służą jedynie trzy klawisze - w lewo, w prawo i w górę. Jeśli istnieje potrzeba przemieszczenia zwierzątka w dół, to należy je ustawić nad pustą przestrzenią i chwilę odczekać. Kret sam spadnie! Należy zwrócić uwagę na fakt, że Kret wymachuje łapkami. Dzięki temu spada dwa razy wolniej niż klocki. Zatem spadające odłamki mogą go dogonić i przygnieść! Dlatego trzeba bardzo uważać, żeby nad głową Kreta zawsze było puste miejsce.

Po rozbiciu określonej liczby klocków samoczynnie zwiększa się poziom i gra przyśpiesza. Początkowe, powolne ruchy Kreta stają się coraz żwawsze, a gra trudniejsza.

Dodatkowym utrudnieniem są pękające klocki. Co pewien czas rozsypuje się losowo wybrany odłamek. Uwaga - pękają tylko klocki na samym dole - opierające się bezpośrednio na podłodze piwnicy. Po pewnym czasie okaże się, że to jest największe zagrożenie życia Kreta.


Centrum Kreta - gry online
Copyright 2007-2010 ALB Systemy Komputerowe