Kret

Centrum Kreta

Gry online
Wersja angielska


Kret Premier

W grze Kret Premier do wykonania są nieco inne zadania niż dotychczas. Do obowiązków Premiera należy rozdzielanie napierających z dołu klocków i wpychanie ich do bocznych komór. Dlatego Kret ma możliwość - podobnie jak w grze Kret Minister - przepychania elementów na boki. Żeby punkty zostały naliczone, to klocki muszą opaść na sam dół bocznych komór albo zostać wypchnięte na boki na sporą odległość.

Szczeliny, przez które przechodzą klocki są dość wąskie dlatego zazwyczaj wszystko jest zablokowane i należy niszczyć tamujące ruch odłamki z wykorzystaniem kopnięć. Usunięcie jednego klocka jest równoznaczne z utratą 20 punktów. Kara nie jest zbyt surowa ale i tak należy dobrze wybrać klocki, które mają być zniszczone, bo niepotrzebnie likwidując zbyt wiele elementów można szybko stracić cały dorobek.

Klocki pojawiają się jedynie z dołu i są dopychane przez cały czas. Ale nie zawsze się ruszają - mogą zostać zatrzymane przez sufit albo zahaczyć o blokady w bocznych szczelinach, przez które powinny być wypchnięte z Kancelarii Premiera. Kret przepychając je na boki lub usuwając powoduje, że powstają wolne miejsca, w które natychmiast wciskają się następne elementy. Oczywiście nadal obowiązuje grawitacja - klocki, które nie opierają się na innych swobodnie spadają. Taki przeciwstawny ruch bloków napierających z dołu i opadających w dół sprawia, że wolne przestrzenie szybko się kurczą.

Premier może zdobywać kolejne życia i w ten sposób wydłużać swoją kadencję. Po bokach Kancelarii Premiera umieszczony jest cały szereg okien. Nie są to jedynie ozdobniki - za tymi oknami urzędują poszczególni ministrowie. Jeśli premier się przykłada i intensywnie zdobywa punkty, to mobilizuje ministrów do pracy. Ich praca objawia się zapalaniem świateł w kolejnych oknach. Gdy zapalą się wszystkie - Premier zdobywa kolejne życie a część ministrów zaczyna świętować sukces i gasi światła. Światła w oknach gasną również wtedy, gdy Premier nie pracuje zbyt intensywnie i nie zdobywa punktów. Dlatego przed pozostawieniem gry na dłuższy czas należy skorzystać z opcji "Przerwa" - w przeciwnym razie wszystkie światła zgasną, a ich ponowne zapalenie będzie jak zwykle mozolnym procesem.

W tej grze zupełnie wyjątkowo mogą się zdarzyć sytuacje, w których Premier nie będzie miał możliwości popychania lub niszczenia klocków. Na takie okoliczności została przewidziana specjalna procedura - po wciścnięciu klawisza 'Q' Kret "wbija" się w klocek na którym stoi. Dzięki temu klocek zostanie zniszczony, jednak Premier płaci za to jednym życiem. Dlatego ta opcja nie powinna być nadużywana. Praktycznie zawsze znajduje się jakieś inne rozwiązanie.

Kret Premier to zdecydowanie gra logiczna zmuszająca do wysilenia wyobraźni. Oczywiście gra zawiera także elementy gry zręcznościowej, dlatego od czasu do czasu refleks też się przydaje.

Przyjemnej zabawy!
Centrum Kreta - gry online
Copyright 2007-2010 ALB Systemy Komputerowe