Kret

Centrum Kreta

Gry online
Wersja angielska


Kret Dyrektor

Kret Dyrektor to kolejna gra online - trzecia część przygód Kreta. Dyrektorowi w pracy pomagają robotnicy, którzy poruszają się niezależnie od woli gracza i niszczą kawałki gruzu zdobywając w ten sposób punkty dla Dyrektora. Klocki napierają podobnie jak w Krecie Robotniku - z góry oraz z bocznych kanałów.

Oczywiście dzięki pracy robotników sytuacja w piwnicy nieustannie się zmienia. Ruszające się klocki zagrażają życiu Dyrektora. Z każdym poziomem przybywa robotników więc jego przeżycie staje się coraz trudniejsze. Pewną zaletą robotników jest to, że są nieśmiertelni i potrafią podtrzymać opierające się na nich klocki. To niejednokrotnie może uratować życie Dyrektora. Jednak nie należy się zanadto spoufalać z robotnikami - zbyt bliski kontakt może się przykro skończyć. Robotnicy są dla Dyrektora tak samo niebezpieczni jak klocki - mogą go przygnieść pozbawiając w ten sposób życia albo chwilowo ogłuszyć kopniakiem.

Jednakowoż Dyrektor nie może sobie pozwolić na lenistwo licząc wyłącznie na punkty zdobywane przez robotników. Jeśli przez jakiś czas nie będzie wystarczająco aktywny, to robotnicy przestaną pracować. Taki strajk robotników to dla Dyrektora bardzo poważne ostrzeżenie, którego nie może zlekceważyć, jeśli chce uniknąć srogich konsekwencji. Jeśli natychmiast nie weźmie się ostro do pracy, to skończy się to otwarciem dolnego spustu w podłodze piwnicy i sterta gruzu zacznie osuwać się w otchłań... Dla Dyrektora oznacza to zazwyczaj utratę wielu żyć w strumieniu spadających klocków.

Na szczęście Dyrektor może zdobywać kolejne życia: w tym celu powinien polować na znany już z Kreta Robotnika Tajemniczy Worek. Żeby dostać się do zawartości Worka trzeba go najpierw rozbić kopniakiem. Pogoń za przebijającym się przez gruz Workiem może być naprawdę pasjonująca zwłaszcza, że może on paść łupem robotników (wtedy Dyrektor życia nie zdobywa) a nawet przygnieść samego Dyrektora. Trzeba bardzo uważać! Maksymalnie Dyrektor może posiadać 5 zapasowych żyć. Jeśli tyle ich jest, to rozbicie Tajemniczego Worka daje tylko punkty - liczba żyć się nie zwiększa.

Uwaga - w tej grze jest dodatkowa funkcja sterująca ułatwiająca Dyrektorowi przeżycie: możliwe jest wyłączenie machania łapkami przy opadaniu co sprawia, że Dyrektor spada szybciej - w tym samym tempie co klocki. To ułatwienie oraz możliwość zdobywania przez Dyrektora kolejnych żyć a także podtrzymywanie spadających klocków przez robotników sprawia, że Kret Dyrektor jest grą znacznie łatwiejszą niż Kret Robotnik. "Krecia robota" wykonywana przez robotników powoduje, że możliwość przewidywania rozwoju sytuacji znacznie się kurczy i Kret Dyrektor jest w mniejszym stopniu grą logiczną.

Przyjemnej zabawy!
Centrum Kreta - gry online
Copyright 2007-2010 ALB Systemy Komputerowe