Kret

Centrum Kreta

Gry online
Wersja angielska


Kret Robotnik

Kret Robotnik jest grą z pozoru bardzo podobną do Kreta. Te same opadające klocki oraz konieczność ich rozbijania. Jednak tym razem pojawiają się nowe elementy, które całkowicie zmieniają charakter gry.

Najistotniejszą zmianą jest dopychanie klocków z boków. Gruz jest wpychany z bocznych kanałów wyciętych w ścianach piwnicy. Klocki są wyrzucane z kanałów i napierają na następne. Jeśli za kolejnym kawałkiem znajdzie się wolne miejsce, to następuje przesunięcie wszystkich popychanych klocków. Napór trwa cały czas - siła działa na klocki wyłącznie u wylotu kanałów. Ale odłamki nie zawsze się przesuwają, bo między ścianami tworzą się 'mosty' - klocki opierają się jeden na drugim aż do przeciwległej ściany i pozostają w bezruchu. Jeśli taki 'most' zostanie przerwany, to oczywiście nastąpi przesunięcie. W celu uniknięcia niebezpieczeństwa trzeba analizować układ wszystkich klocków na planszy.

Należy uważać, żeby Kret nie został zgnieciony przez napierające z dwóch stron odłamki. Jeśli jest wolne miejsce, to Kret zostanie popchnięty przez przesuwające się klocki i przechodzi na sąsiednie pole. Gdy przesuwa się odłamek, na którym Kret stoi - to zwierzątko przesuwa się razem z nim. Ale nie może się znaleźć między napierającym z dwóch stron gruzem...

W Krecie Robotniku nie ma pękających na dole klocków - zamiast tego co pewien czas opada z góry Tajemniczy Worek. Odłamek, na którym spoczywa Worek po pewnym, stałym czasie pęka. Dzięki temu Worek może opaść niżej. Oczywiście, usunięcie klocka może zaburzyć równowagę całej sterty i klocki opadną i zostaną dopchnięte z boków. Dzięki temu rozkład odłamków zmienia się przez cały czas nawet gdy Kret nie jest aktywny.

Uwaga - Tajemniczy Worek po osiągnięciu podłoża ekspolduje, likwidując jednocześnie wszystkie sąsiadujące klocki. To także zaburza równowagę w piwnicy.

Klocki przesuwają się i opadają jednocześnie. Jednak dla poprawnego przewidywania ruchu odłamków trzeba wiedzieć, że w każdym kroku opadanie następuje przed przesunięciem.

W Krecie Robotniku wszystkie ruchy klocków można przewidzieć. Dzięki temu pod postacią gry zręcznościowej kryje się niezwykła gra logiczna!

Przez długie chwile Kret Robotnik wydaje się bardzo łatwą grą ale nadchodzą momenty, kiedy wszystko się rusza!

Gracz ma w każdej rozgrywce sześć szans (sześć żyć). Pozornie wydaje się, że to spore ułatwienie, ale uwaga - Kret odradza się w tym samym miejscu, w którym zginął (punkt zaznaczony krzyżykiem). Oczywiście przed wznownieniem gry oznaczony klocek znika. Jeśli sytuacja w piwnicy dynamicznie się zmienia, to wszystkie życia można stracić błyskawicznie!

Dlatego trzeba uważać, w które miesce posyła się Kreta!

Przyjemnej zabawy!
Centrum Kreta - gry online
Copyright 2007-2010 ALB Systemy Komputerowe